Kategorie

Pompy obiegowe

( ilość produktów: 55 )

W tym dziale oferujemy naszym Klientom pompy obiegowe do instalacji centralnego ogrzewania, do C.W.U. (obiegi ciepłej wody użytkowej) oraz pompy obiegowe do grzewczych systemów solarnych. Oferowane przez nas pompy obiegowe C.O. przeznaczone są do wymuszania obiegu w instalacjach centralnego ogrzewania i przystosowane są do pracy na potrzeby małych domów jednorodzinnych i gospodarstw. Zakup pompy obiegowej C.O. jest konieczny, jeśli nie posiadamy jej przy kotle. Niezbędne jest także zamontowanie filtra siatkowego przed pompą, aby chronić ją przed dostaniem się elementów rdzy i innych mechanicznych zanieczyszczeń. Aby zatem nasz obieg centralnego ogrzewania w domu działał sprawnie i długo – wybierzmy solidną i sprawdzoną pompę obiegową w sklepie EUROOGROD.COM.PL.

 

Naszym Klientom oferujemy szeroki wybór pomp obiegowych marki Omnigena o różnorodnych wielkościach i parametrach pracy. Przy wyborze pompy obiegowej warto mieć na uwadze spożycie energii, dlatego wychodząc naprzeciw tym potrzebom oferujemy naszym Klientom wyłącznie pompy energooszczędne (najczęściej mieszczące się w klasie energetycznej A) i najwyższej jakości, dodatkowo wyposażone już w filtry osadnikowe.

 

Wybierając egzemplarz do swojego domu warto zwrócić uwagę na jego biegi oraz na moc, którą urządzenie zapewnia na każdym z nich. Wpłynie ona na wydajność pompy, mierzoną maksymalnym przepływem wody. Ten może wynosić od kilku litrów na minutę do ponad stu. Ważną kwestią jest również maksymalna wysokość podnoszenia. Mając dom wielokondygnacyjny i planując dostarczanie wody do paneli solarnych koniecznie trzeba się upewnić, że konkretna pompa obiegowa tę wodę doprowadzi na określoną wysokość. Ważna będzie również dopuszczalna temperatura wody, przy której urządzenie może w pełni sprawnie pracować. Proponowane modele firmy Omnigena można zainstalować na rurociągu powrotnym (przed kolektorem) wraz z zaworami kulowymi umożliwiającymi demontaż pompy oraz jej konserwację bez jednoczesnej konieczności opróżniania instalacji z czynnika grzewczego.

 

Wybierając proponowane pompy obiegowe należy też sprawdzić wymagania producenta. Często dotyczą one m.in. zanieczyszczeń wody, które muszą zostać usunięte zanim trafi ona do pompy oraz zakazu uruchamiania pompy na sucho, bo większość modeli nie nadaje się do pracy bez czynnika (mogłyby one wówczas ulec poważnemu uszkodzeniu).

 

Praca elektrycznych pomp obiegowych nie musi być uciążliwa dla otoczenia, albowiem silniki w nich są raczej ciche. Zwłaszcza jeżeli umieści się je w pomieszczeniu gospodarczym czy kotłowni, uruchomienie pompy nie będzie kłopotliwe dla domowników również np. w godzinach wieczornych. Do wielu produktów dodawane są od razu w zestawie śrubunki, ułatwiające skuteczny montaż.

 

Dla kupujących pompy obiegowe prywatnych konsumentów udzielamy 2-letniej gwarancji, natomiast dla firm – rocznej.

pixel