Kategorie

Pompy do ogrodu

( ilość produktów: 103 )

W EUROOGROD.COM.PL odnajdą Państwo liczne pompy zatapialne różnych rodzajów. Będą one przydatne do ogrodu, na działkę czy podczas prac w gospodarstwie rolnym. Sprawdzą się doskonale gdy zaistnieje pilna potrzeba odprowadzenia wody, np. z zalanej piwnicy. Dobrze spiszą się również w studniach, z których pobiorą wodę do zraszaczy oraz innego rodzaju systemów nawadniających. Oferta sklepu obejmuje produkty renomowanych marek, m.in. takich jak: AL-KO, Gardena, NAC, Omnigena, Grizzly, Hecht, Lider.


W zależności od zapotrzebowania w konkretnej sytuacji, dobrać można pompy ogrodowe o różnych mocach – w przypadku produktów oferowanych przez nasz sklep wynoszą one od 250 do aż 1300 watów. Obsługiwane napięcie w większości modeli wynosi 230 V, ale w niektórych zastosowano silniki trójfazowe 400 V. Tak szeroki wybór pozwoli dopasować urządzenie dokładnie do potrzeb – nie będzie ono za słabe ani nie będzie generowało zbyt dużych kosztów, jeżeli tylko poprawnie oceni się przed zakupem wymaganą moc. Podobnie jest w przypadku maksymalnej wydajności przepływu wody, jaką oferują poszczególne pompy ogrodowe. Może ona wynosić od 20 do aż 966 litrów, co również pozwala dobrać odpowiedni model do swoich potrzeb lub zaopatrzyć się w kilka różnych i stosować je w zależności od sytuacji. Ważnym parametrem w przypadku tego typu urządzeń jest maksymalna wysokość podnoszenia – oferujemy pompy ogrodowe, w których wynosi ona od 5 do 50 metrów. Niezbędne jest więc precyzyjne określenie głębokości studni, by wybrany model mógł wypompować z niej wodę. Oferowane przez EUROOGROD.COM.PL produkty można zanurzać na głębokość od 5 do 19 m – w opisie każdego z nich podana jest odpowiednia dla niego wartość. Nie bez znaczenia pozostają również zewnętrzne wymiary produktów. Niektóre z modeli są naprawdę kompaktowe, co pozwala na zastosowanie ich w trudno dostępnych miejscach.


Jeżeli wybieramy pompy ogrodowe z myślą o odpompowywaniu brudnej wody (ścieków), to konieczne jest dostosowanie pod kątem maksymalnej średnicy zanieczyszczeń. W niektórych z proponowanych produktów wynosi ona bowiem zaledwie 0,5 mm, a więc takie pompy nie są tworzone z myślą o pracy z wodą, w której znajdują się ciała stałe. Dostępne są jednak pompy ogrodowe mogące pompować wodę z przedmiotami o średnicy 30, 35 czy 38 milimetrów. Te modele doskonale sprawdzą się w przypadku wody z zanieczyszczeniami, gdzie nie będzie obaw o ich sprawną, efektywną pracę.


W oferowanych produktach zadbano o trwałość obudowy i wewnętrznych podzespołów. Najpopularniejsze są pompy wykończone z wierzchu tworzywami sztucznymi, wzmacnianymi dodatkowo np. włóknem szklanym. Dostępne są również produkty z obudową ze stali nierdzewnej inox, która zapewnia większą trwałość i odporność np. na uderzenia. Wiąże się to, rzecz jasna, z nieco wyższą ceną takiej pompy ogrodowej.


Wiele prezentowanych w EUROOGROD.COM.PL modeli posiada zabezpieczenie przed pracą na sucho w postaci wyłączników pływakowych oraz ochronę silnika przed przegrzaniem, za którą odpowiadają wyłączniki termiczne. Dzięki temu produkt może dłużej posłużyć, zapewniając bezawaryjną pracę. W przeważającej większości pompy ogrodowe oferowane przez nasz sklep objęte są 2-letnią gwarancją w przypadku zakupu przez osobę prywatną lub roczną, jeżeli nabywcą jest firma. U niektórych producentów taka gwarancja oferowana jest w trybie „door to door” – pokrywają oni koszty wysyłki urządzenia do serwisu centralnego.

pixel