Kategorie

Roboty do koszenia trawy, kosiarki automatyczne

( ilość produktów: 16 )

Wykorzystanie nowoczesnych technologii doskonale sprawdza się w przypadku takich urządzeń, jak roboty koszące. Dzięki nim można cieszyć się nienaganną murawą w swoim ogrodzie, poświęcając niewiele czasu na jej pielęgnację. Urządzenia te będą przydatne także do trawnika wokół siedziby firmy czy urzędu. Kosiarki automatyczne najczęściej są wyposażane w cichy silnik, dzięki czemu nie przeszkadzają sąsiadom i innym osobom w otoczeniu.

 

Produkty takich firm, jak m.in. AL-KO czy Gardena to gwarancja satysfakcjonującego użytkowania przez lata. Wygodne sterowanie, regulacja wysokości koszenia czy systemy do samodzielnego rozpoznawania i pokonywania bądź omijania przeszkód zapewniają sprawną pracę w każdym ogrodzie. Jej tryb można zaprogramować na intuicyjnych, czytelnych panelach sterujących. Wyświetlacze LCD informują o parametrach pracy i wybranych ustawieniach, a także o poziomie naładowania baterii.

 

Bezpieczeństwo użytkowników i samego robota koszącego jest bardzo wysokie za sprawą szeregu czujników. Powodują one natychmiastowe przerwanie pracy w razie pojawienia się ewentualnego zagrożenia. Może tak się stać np. podczas intensywnych opadów deszczu, kiedy dalsze strzyżenie trawnika traci sens. Mocne, długo działające akumulatory gwarantują natomiast, że robota można pozostawić na dłuższy czas „w pracy”, a dla siebie zorganizować np. książkę, smaczny napój oraz przekąski i spędzić ten czas z rodziną. Warto zaznaczyć, że dawno minęły już czasy robotów koszących wymagających niemal tak samo wiele zaangażowania ze strony człowieka, co tradycyjne kosiarki. Dziś wszystko staje się coraz bardziej zautomatyzowane, a skomplikowane moduły elektroniczne coraz lepiej spełniają swoją rolę w różnych sytuacjach. Dotyczy to m.in. programowania czasu koszenia czy samodzielnego powrotu produktu do stacji ładującej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z parametrami poszczególnych produktów podczas ich przeglądania. Prezentując roboty koszące podajemy m.in. pojemność akumulatora, która wyrażana jest w amperogodzinach (Ah). W opisach znajdą Państwo również napięcie zasilania (V), a także szereg ważnych opcji dotyczących samego koszenia. Będzie to m.in. zakres wysokości roboczej, bowiem takiego robota najczęściej można regulować, dobierając najlepszą dla siebie wysokość trawnika. Inną ważną kwestią będzie szerokość robocza. Szerszy egzemplarz musi mniej razy „objechać” teren, by ukończyć koszenie, ale węższy dostanie się w więcej trudnych miejsc. Ważną kwestią będzie również opcja mulczowania, dzięki której można świeżo skoszoną trawę natychmiast rozdrobnić i wykorzystać ponownie – tym razem już jako nawóz dla pięknej murawy. Do licznych zalet tego typu produktów warto również dodać, że za sprawą użycia silników elektrycznych są one znacznie cichsze niż modele spalinowe. To cenna korzyść dla wszystkich tych, którzy mieszkają w miejscach o dużej gęstości zaludnienia lub mają w domu bądź w sąsiedztwie małe dzieci, śpiące w ciągu dnia. Istnieje o wiele mniejsze ryzyko, że taki elektryczny robot je obudzi hałasem. W pełni zautomatyzowany tryb pracy urządzenia to kolejna korzyść – zamiast samemu „uganiać się” z kosiarką w ogrodzie, można ten czas poświęcić swoim pociechom. Oferowane przez EUROOGROD.COM.PL roboty koszące są objęte 2-letnią gwarancją dla osób prywatnych lub roczną, jeżeli nabywa je firma.

pixel