Kategorie

Kosiarki akumulatorowe

( ilość produktów: 38 )

Kosiarki akumulatorowe to nowoczesne bezprzewodowe maszyny, które pozwalają dotrzeć z koszeniem do miejsc pozbawionych dostępu do sieci elektrycznej. Sprawdzą się szczególnie na dużych działkach i w ogrodach. Znika problem kabla i przedłużacza. Wysokiej jakości i bardzo mocne akumulatory pozwalają kosiarkom akumulatorowym pracować do kilku godzin na jednym naładowaniu baterii. Kosiarki posiadają wszystkie nowoczesne funkcje przydatne podczas regularnego koszenia trawy, takie jak regulację wysokości koszenia i napęd kół.

 

W sklepie EUROOGROD.COM.PL proponujemy szeroki wybór kosiarek akumulatorowych. Posiadamy kosiarki akumulatorowe Hecht wyposażone w koszę na trawę, a także bębnowe kosiarki akumulatorowe Gardena. Fanom innowacji w technice ogrodniczej szczególnie polecamy nowoczesne roboty koszące marki SOLO by AL-KO. Wystarczy je zaprogramować, a one już same uporają się z koszeniem całego wyznaczonego przez nasz obszaru. Po skończonej pracy wracają do stacji bazowej, ponadto posiadają wszystkie najważniejsze funkcje tradycyjnych kosiarek. My za to możemy rozsiąść się w leżaku z napojem i książką oraz kontrolować raz na jakiś czas postępy w pracy robota.

 

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo urządzenia pracujące przy różnym napięciu oraz o różnej pojemności akumulatorów, wyrażonej w amperogodzinach (Ah). Może ona wynosić od 1,3 do aż 6. Warto zwrócić szczególną uwagę na szerokość roboczą danego modelu, która pośród oferowanych produktów mieści się w granicach od 22 do 51 cm. Wybierając odpowiedni egzemplarz trzeba zastanowić się nad tym, jak wiele przeszkód będzie on napotykał na swojej drodze oraz czy w ogrodzie mamy liczne „szczeliny” pomiędzy krzakami, rabatkami kwiatowymi czy skalniakami. Im bardziej urozmaicone ukształtowanie terenu, tym więcej miejsc, w które wjedzie tylko nieco mniejszy model kosiarki.

 

Przy dostępnych produktach podajemy także sposób, w jaki reguluje się w nich wysokość koszenia, a także maksymalną powierzchnię trawnika, do jakiego zaleca się wybór danej kosiarki akumulatorowej. Nie sposób pominąć także wagę sprzętu, która będzie mieć wpływ na wygodę podczas korzystania z niego, zwłaszcza jeżeli trzeba pokonywać podczas koszenia wiele przeszkód, wzniesień itp. W przypadku tych ostatnich warto pamiętać o możliwościach urządzenia, jeżeli wybieramy automatycznego robota koszącego. Producenci podają przy każdym z takich produktów możliwe do pokonania wzniesienia, z którymi ten poradzi sobie bezproblemowo.

 

Oprócz samego skracania długości trawy, niektóre z urządzeń oferują również opcję mulczowania. Kosiarka akumulatorowa rozdrobni pokos, który szybko stanie się naturalnym nawozem dla pięknego trawnika. To jeden z najlepszych sposobów na natychmiastowe i efektywne wykorzystanie odpadów ogrodowych. Jeżeli natomiast w danym momencie nie chcemy skorzystać z mulczowania, skoszona trawa trafi tradycyjnie do kosza, który należy sukcesywnie opróżniać. W oferowanych produktach takie kosze mają pojemność np. 30 czy 50 L.

 

Kosiarki akumulatorowe wyróżnia to, że mogą pracować bardzo cicho, generując zdecydowanie mniej hałasu niż modele spalinowe, a przy tym nie wymagają stałej dostępności kabla. Idealnie sprawdzą się nie tylko w miejscach, gdzie trudno nam doprowadzić tradycyjne zasilanie z sieci, ale również np. tam, gdzie w pobliżu znajdują się małe dzieci i nie chcemy ich obudzić podczas sobotniego koszenia trawnika.

pixel