Kategorie

Pompy ręczne

( ilość produktów: 6 )

Pompy ręczne przydadzą się na działce i w ogrodzie, gdzie nie mamy doprowadzonego prądu. Sprawdzą się także u tych osób, które ze studni korzystają sporadycznie lub tylko do celów bieżących, na przykład do podlewania kwiatów z konewki. Oferujemy pompy ręczne marki Omnigena – znanego producenta pomp z asortymentem obejmującym kilka tysięcy produktów.

 

W dziale pomp ręcznych EUROOGROD.COM.PL oferuje pompy ręczne abisynki oraz pompy ręczne skrzydełkowe. Pompy skrzydełkowe są pompami wyporowymi przeznaczonymi do tłoczenia wody czystej bez żadnych mechanicznych cząstek rdzy, piasku itd. Pompy te mogą być ponadto wykorzystywane jako pompy wstępne służące do zalania i rozruchu pomp elektrycznych nie będących pompami samozasysającymi. Oferowane przez nas pompy ręczne wykonane są z mocnego i wytrzymałego żeliwa odpornego na korozję i są łatwe w montażu. Nasi Klienci mogą także wybrać pompę abisynkę zwykłą i ozdobną, z pięknymi żłobieniami w obudowie.

 

Poszczególne modele oferują różną wydajność, mierzoną poprzez maksymalny przepływ wody w litrach na minutę. Może to być od 17 do 65 litrów. Różnią się także pod względem maksymalnej wysokości podnoszenia oraz, rzecz jasna, ceny. Warto zwrócić uwagę również m.in. na średnicę kroćca tłocznego (przyłącza), wyrażoną w calach i dostępną w najpopularniejszych wymiarach.

 

Piękne pompy ręczne ze zdobieniami, nawiązujące do tradycji, mogą także stanowić ozdobę w ogrodzie. Przywodzą one na myśl krajobrazy z dzieciństwa lub z widokówek, ukazujących uroki życia na wsi. Dzięki nim łatwo więc gustownie przełamać nowoczesną stylistykę i dodać element stuprocentowo wpisujący się w nurt rustykalny. Praca każdej z pomp jest sprawna zarówno za sprawą żeliwnego tłoku i korpusu, jak i skórzanych uszczelek, odpowiadających za właściwą wydajność. Oprócz prostoty konstrukcji, pełnej niezawodności i niezależności od źródeł prądu, a także walorów estetycznych, warto zwrócić uwagę, że praca z pompą ręczną może być także świetnym ćwiczeniem, sprzyjającym rozwijaniu tężyzny fizycznej.

pixel