Kategorie

Ziemia ogrodnicza i podłoża

( ilość produktów: 146 )

Ziemia ogrodnicza rozwiązuje częsty problem, jakim jest brak odpowiedniego podłoża do uprawy roślin ozdobnych, warzyw oraz drzew i krzewów owocowych. W wielu miejscach występuje gleba piaszczysta, właściwie nie nadająca się do uprawy, bardzo jałowa bądź piaszczysto-gliniasta, która choć posiada wiele składników odżywczych, charakteryzuje się koniecznością bardzo częstego podlewania. Ziemia specjalistyczna pozwala na uprawę konkretnych gatunków roślin, gdyż dodatkowo wzbogacona jest o próchnicę i substancje odżywcze, zgodne z wymogami określonych roślin kwasolubnych i zasadolubnych. W ofercie euroogrod.com.pl znajdą Państwo ofertę uniwersalnych i specjalistycznych podłoży ogrodniczych wielu producentów.


Odczyn gleby jest jednym z najważniejszych wymogów każdej uprawy. Bez właściwego PH podłoża trudno liczyć na to, że roślina się przyjmie i zacznie kwitnąć, a także owocować. Dlatego poza wiedzą, jaką ziemię się posiada, co można sprawdzić samodzielnie, trzeba również określić odczyn gleby za pomocą specjalistycznych pomiarów z użyciem substancji chemicznych, po pobraniu próbki ziemi lub przy udziale specjalistycznych urządzeń. Wtedy można dowiedzieć się czy ziemia, w ramach określonej uprawy, wymaga odkwaszania czy zakwaszania. Dodanie do gleby próchnicy może pomóc w jej zakwaszeniu. Podłoża ogrodnicze z dodatkiem próchnicy lub częściej kompost organiczny pozwalają nie tylko zasilić system korzeniowy w cenny fosfor, potas i azot lub przygotować w ten sposób ziemię przed sadzeniem roślin, ale również zapewnić lepszą ochronę przed utratą przez nie wody, dzięki czemu mogą przetrwać Państwa nieobecność podczas wakacji, kiedy ziemia jest sucha i uboższa w wodę. Zarówno do sadu, jak i szkółek drzew i krzewów ozdobnych, czy do poprawy ilości plonów w szklarniach, sprawdzi się całkowicie naturalny kompost ogrodniczy pochodzenia roślinnego producenta Wokas. Wysokiej jakości kompost musi długo dojrzewać, w temperaturze ok. 60 stopi Celsjusza i warunkach tlenowych. Trwa to nawet około roku. W ofercie sklepu znajdą Państwo kompost ogrodniczy producenta Kronen, który doskonale posłuży zarówno do zakładania upraw, jak i rekultywacji gleby, a technologia jego produkcji oparta jest o naturalne procesy rozkładu i pasteryzacji termicznej.


Kompostowanie to nie jedyna metoda dostarczenia składników odżywczych roślinie na dłuższy czas. Dobrze sprawdzają się również nawozy długodziałające, które znajdą Państwo w ofercie sklepu. Do uprawy owoców, takich jak maliny i truskawki dobrze sprawdza się nawóz organiczny producenta Compo. Zawiera w swoim składzie czystą wełnę, która podobnie jak roślinne szczątki dostarcza grządkom odpowiednią ilość składników odżywczych, uwalnianych stopniowo. Mikroelementy i makroelementy przyczyniają się do szybszego i bardziej obfitego owocowania. Nawóz długodziałający producenta Pokon może z kolei pozwolić cieszyć się pięknym i zawsze zielonym żywopłotem.


Podłoża ogrodnicze, posiadające naturalny skład stanowią budulec dla roślin ozdobnych, warzyw i owoców. Ziemia ogrodowa uniwersalna jest skomponowana w taki sposób, by umożliwiała uprawę wielu roślin, a właściwie tych zasadolubnych i tolerujących odczyn obojętny. Wysokogatunkowy torf w połączeniu z nawilżaczem zapewnia odpowiednie warunki do rozwoju zarówno iglaków, jak i warzyw. Bardzo dobrze sprawdzi się do uprawy roślin w inspektach, gdzie są dodatkowo chronione przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ziemia specjalistyczna przeznaczona jest dla roślin kwasolubnych. Dlatego jeśli planuje się ogród pełen hortensji czy rododendronów, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w ziemię z dodatkiem próchnicy i kory drzewnej. Producenci idą naprzeciw potrzeb osób, których wiedza na temat ogrodnictwa jest nieduża. Dlatego w szerokiej ofercie znajdą Państwo ziemię specjalistyczną przeznaczoną dla konkretnych gatunków roślin, czy służącą jako podłoże pod wysianie nowej trawy.


Z pomocą profesjonalnie skomponowanych podłoży ogrodniczych można stworzyć ogród swoich marzeń, niezależnie od jakości gleby, z jaką ma się do czynienia.

pixel