Kategorie

Nawozy do roślin ogrodowych

( ilość produktów: 36 )

Nawozy do roślin ogrodowych pozwalają poprawić ich kondycję, a jeśli ich stan tego nie wymaga utrzymać dotychczasową. Można śmiało stwierdzić, że są dla nich niezbędnym pokarmem, bez którego nie mogłyby się rozwijać. Dlatego planując urządzenie ogrodu, niezależnie od tego, czy chce się w nim hodować jedynie ozdobne iglaki czy także ozdobne krzewy, czy rabaty, konieczne jest zakupienie odpowiednich nawozów, które dostępne są w wielu formach, determinujących częstotliwość ich używania. Wszystkie rodzaje nawozów do roślin ogrodowych znajdą Państwo w ofercie sklepu euroogrod.com.pl.


Zastosowanie określonego rodzaju nawozów do roślin ogrodowych zależne jest od ich gatunków. Wiele jest dedykowanych dla określonej grupy roślin. Wszystkie nawozy łączy posiadanie w składzie makroelementów, takich jak azot, potas i fosfor, a także wielu mikroelementów, na czele z żelazem, magnezem, borem czy manganem. W przypadku roślin zasadolubnych, a także tych, które dobrze czują się w obojętnym środowisku, niezwykle ważna jest również obecność wapnia, który niweluje kwaśne PH gleby.


W ofercie sklepu znajdą Państwo doskonałe nawozy płynne, zarówno mineralne, jak i organiczno-mineralne, jak np. Biopon, które sprawdzą się przy uprawie pomidorów czy rzodkiewki. Kwasolubne rododendrony czy hortensje, trzeba nawozić w okresie kwitnienia i wzrostu, czyli w kwietniu i na przełomie czerwca i lipca, pamiętając o odpowiedniej dawce nawozu. Sprawdzą się np. koncentraty producenta Pokon lub Compo. Z kolei preferujące obojętne PH róże można zasilić nawozem producenta Zielony Dom z wygodnym rozpylaczem. Przestrzeganie zalecanej dawki płynnego nawozu jest bardzo istotne, gdyż przenawożenie rośliny skutkować będzie pogorszeniem jej stanu, czy nawet chorobami pasożytniczymi. Nawozy w płynnej formie stosuje się co kilka lub kilkanaście dni, w zależności od zaleceń producenta. Można także zdecydować się na skondensowane nawozy w formie żelu, np. producenta Agrecol, przeznaczone do róż czy też bukszpanów, których zaletą jest łatwa przyswajalność.


Dla osób, które chcą nieco rzadziej nawozić rośliny, ale jednocześnie mają możliwość poświęcić im więcej czasu, przynajmniej raz w miesiącu, polecane są nawozy w formie granulatu nieotoczkowanego. Przy ich użyciu trzeba jednak bardzo uważać, by nie nasypać granulek na liście, gdyż mogłoby to skutkować ich uszkodzeniem.


Dla osób, które nie lubią częstego nawożenia bądź nie są biegłe w ogrodnictwie polecane są nawozy długodziałające. Przeznaczone są dla roślin kwitnących, warzyw, owoców, a nawet traw. Produkty wiodących producentów, tj. Substral czy Kronen dostępne są w formie otoczkowanych granulek, które są odporne na wymywanie przez wodę, a także promieniowanie UV. Odpowiednie zabezpieczenie substancji odżywczych sprawia, że są one stopniowo uwalniane i pobierane przez system korzeniowy rośliny. Dzięki temu przenawożenie jest niemożliwe. Stąd, takie nawozy, polecane są dla początkujących sadowników i ogrodników.


Częstym problemem w przypadku uprawy drzew owocowych jest pękanie pni, związane z wytwarzaniem większej ilości soków, spowodowane nasłonecznieniem w zimowe dni i przymrozkami w nocy. Drzewa można zabezpieczyć przed taką sytuacją stosując emulsję Ekodarpol, zawierającą skondensowaną ilość tlenku wapnia i tlenku magnezu. Taka ochrona zastosowana jesienią na drzewa liściaste i owocowe, zapobiega również częściowo atakom szkodników. Podobną ochronę zapewniają długodziałające nawozy do drzew iglastych, które narażone są na groźne choroby związane z brązowieniem igieł.


Jeśli mają Państwo sporo czasu, a także zamiłowanie do ogrodnictwa warto skorzystać z optymalnie skomponowanych nawozów stosowanych przynajmniej raz w miesiącu. Dla osób, które na pielęgnację ogrodu chcą poświęcić minimum swojego wolnego czasu polecane są stosowane dwa razy do roku nawozy długodziałające, których trwałość szacowana jest nawet na 3-4 miesiące. Szeroki asortyment pozwala skorzystać z oferty dopasowanej do potrzeb własnych i określonych gatunków roślin hodowanych w ogrodzie.

pixel