Kategorie

Nawóz Osmocote Substral

( ilość produktów: 4 )

Nawożenie skutecznie przyczynia się do poprawy wartości odżywczych gleby, w takiej składniki jak potas, fosfor, azot i właściwości chemiczne. Dodatkowo poprawia się struktura podłoża, w której to rozwój różnego rodzaju roślin przebiega o wiele lepiej. Do naszej dyspozycji są różne nawozy i podłoża, dzięki którym udaje się użyźnić i spulchnić ziemię. Natomiast dobrze jest decydować się na te wyroby ogrodnicze, które cechują się szczególną jakością. Dzięki temu gleba jest dobrze nawożona, co pozwala roślinom regularnie pobierać z niej odpowiednie składniki pokarmowe potrzebne do ich rozwoju.

W ofercie sklepu znajduje się szeroki zakres nawozów Osmocote do pielęgnacji, odżywiania i stymulowania wzrostu roślin. Nawozy Osmocote w formie granulatów, tabletek czy koreczków działają nawet przez kilka miesięcy, co zapewnia niesłychaną wręcz wygodę – nie trzeba pamiętać o regularnym, częstym nawożeniu. Fosfor, potas, azot, magnez i różne inne, cenne składniki dla każdej rośliny są na wagę złota.

Swoje długotrwałe działanie nawozy Osmocote zawdzięczają specjalnej formule i otoczce, dzięki której substancje odżywcze uwalniane są stopniowo. Tego typu preparaty pomagają wytworzyć naturalne mechanizmy ochronne przeciwko chorobom i szkodnikom, a także prawidłowo zmagazynować wodę w podłożu. Za wzrost roślin odpowiedzialne są składniki odżywcze.

Jak zadbać o rośliny w ogrodzie?

Chcąc prawidłowo zadbać o iglaki, kwiaty balkonowe, domowe, piękny trawnik czy mając na myśli konkretne gatunki, jak np. róże bądź rododendrony, warto odszukać odpowiedni produkt i „nakarmić” nim swoje rośliny. Odwdzięczą się one pięknym, efektownym wyglądem i wspaniałym wzrostem! W sprzedaży dostępne są różne gramatury, co pozwala Państwu dobrać dokładnie taką dawkę, jakiej potrzeba do swojego ogrodu, na balkon czy do domu. Nawozy Osmocote zostały przetestowane i pozytywnie ocenione przez wielu zadowolonych Klientów.

Jak długo działa nawóz?

Czas działania nawozów ogrodniczych zależy od stopnia uwalniania się właściwości i wartości, które posiada. Zazwyczaj wynosi od od 3 do 6 miesięcy. Kiedy więc decydujemy się na zastosowanie tak skutecznych nawozów nie doprowadzimy również do przesadzenia z ilością nawozu. Dzieje się to dzięki technologi powolnego uwalniania się jego składników pokarmowych. Co ważne, są one w większości przyswajalne przez rośliny. Nawozy ogrodnicze Osmocote są przyswajalne w 70%, co czynie je o wiele lepsze od mało przyswajalnych granulatów (30%).

Takie nawozów Osmocote Substral stosuje się na wiosnę i dzięki temu pasują do pielęgnacji trawnika po zimie. Taki nawóz wiosenny wystarcza nam na cały sezon. Dostępne są również nawozy przeznaczone do zasilenia dobrze utrzymanych trawników, co umożliwia ich zabezpieczenie przed przyrastaniem i żółknięciem.

Na rynku ogrodniczym są dostępne krótko działające nawozy, te tańsze. Natomiast ich jakość działania jest o wiele niższa. To zachęca większość doświadczonych ogrodników, aby pozwolić sobie na jakość Osmocote Substral, z której można być zadowolonym przez wiele miesięcy. Inwestujemy w jakość, a zarazem oszczędzamy swój czas i siły.

Jak dawkujemy nawozy:

  • sypkie - stosowane do roślin, gdzie jest sposobność zmieszania ściółki pod rośliną (iglaki, trawniki, rośliny rabatowe)
  • płynne - pasują do roślin, w których nie ma możliwości zmieszania nawozu sypkiego ze ściółką

W naszym sklepie posiadamy również nawozy przeznaczone do trawników i różnych grup roślin (róże, iglaki). Zachęcamy do zakupów wysokiej klasy nawozów Substral!

pixel