Kategorie

Siatka cieniująca

( ilość produktów: 1 )

Prezentowane siatki cieniujące oferowane są w różnych wymiarach, pozwalających objąć ochroną niemal każde skupisko roślin. Dobrze sprawdzą się zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie lub tarasie. Do wybory są różne poziomy zacienienia – 40, 55, a nawet 90 %. Choć stosuje się je przede wszystkim do ochrony roślin, to przydadzą się również na obiektach sportowych lub w miejscach relaksu np. w ogrodzie. Dzięki nim można zarówno przebywać na świeżym powietrzu i cieszyć się urokami natury, jak i ochronić się przed nadmiarem promieni słonecznych. Staranne wykonanie siatek i ich równomierna struktura sprawiają przy tym, że nie szpecą one otoczenia, a wręcz przeciwnie – umiejętnie wkomponowane mogą tworzyć ciekawe tło np. dla kwiatów ozdobnych na tarasie i nie tylko.

 

Oprócz zabezpieczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem, siatki cieniująco-osłonowe chronią także przed wiatrem i gradem. To niezwykle ważne w przypadku bardziej delikatnych rodzajów i odmian roślin. Co więcej, prezentowane produkty pozostają trwałe i służą z powodzeniem przez długi czas. Wykonano je z solidnych tworzyw sztucznych, dodatkowo wzmocnionych na brzegach. Posiadają one filtr UV, chroniący przed najbardziej szkodliwym rodzajem promieniowania. Dzięki niemu sama siatka nie straci zbyt szybko swojego pierwotnego koloru, dlatego będzie przez dłuższy czas prezentować się tak samo, jak w dniu zakupu. Przy tych wszystkich zaletach siatki cieniujące są także lekkie i łatwe w montażu. Na ich brzegach umieszczono specjalne oczka, które ułatwiają odpowiednie przymocowanie siatek do elementów konstrukcyjnych. Najwygodniej jest to zrobić za pomocą plastikowych opasek zaciskowych, które to rozwiązanie jest przy tym chyba najbardziej trwałym spośród powszechnie stosowanych w polskich domach i gospodarstwach.

 

Takie siatki cieniująco-osłonowe znajdują szerokie zastosowanie w szkółkarstwie, ogrodnictwie (amatorskim i profesjonalnym) oraz leśnictwie. Dostępne są zarówno modele mierzące np. 1 x 10 m, jak i posiadające wymiary 2 x 120 m czy 3 x 80 m i wiele, wiele innych. Nie ma więc obaw, że trzeba będzie gotowy produkt przycinać itp., by dopasować do posiadanej roślinności. Nawet dysponując bardzo nietypowym terenem do zacienienia można wybrać kilka egzemplarzy w różnych rozmiarach i dopasować je tak, by wspólnie pokrywały dane miejsca.

 

W EUROOGROD.COM.PL oferujemy jedynie modele uznanych producentów, wykonane z dobrych jakościowo surowców, które podlegają wielu szczegółowym kontrolom w procesie produkcji. Dzięki temu zyskują Państwo gwarancję, że otrzymają do swoich rąk doskonały gatunkowo produkt, który posłuży przez długi czas, spełniając bez zarzutu wszystkie swoje funkcje.

 

Na egzemplarze zakupione przez osoby prywatne udzielamy 2-letniej gwarancji, natomiast dla firm wynosi ona 1 rok. W ofercie znajdują się przede wszystkim solidne, cieszące się uznaniem, produkty firmy Bradas.

 

pixel