Kategorie

Agrotkaniny

( ilość produktów: 51 )

Prezentujemy szeroki wybór agrotkanin wiodących producentów. Są one dostępne w różnych wymiarach, co pozwala dobrać odpowiedni wariant do każdego terenu, ochronić przed chwastami zwężenia i przesmyki oraz nabyć ilość agrotkaniny idealnie dopasowaną do powierzchni posiadanej działki.


W EUROOGROD.COM.PL znajdą Państwo agrotkaniny o rozmaitych szerokościach – od 0,4 do 3,2 m. Zapewniamy także duży wybór długości rolek. Można zamówić najkrótszy egzemplarz – pięciometrowy, przydatny do pokrycia niewielkiego terenu, ale w sprzedaży znajdują się nawet rolki dwustumetrowe. Te z kolei są najdłuższymi w ofercie. Pośrednie długości to: 10, 50 oraz 100 m. Ułatwieniem podczas kładzenia tkanin czy sadzenia roślin będą specjalne paski (najczęściej zielone), które pomagają zachować w ogrodzie, rabatce lub grządce równe linie.


Nie bez znaczenia pozostaje gramatura materiału, który posłużył do wykonania agrotkaniny. Im większa jej wartość, tym cięższy jest 1 m/2 produktu. Warto więc uwzględnić takie kwestie, jak m.in. ukształtowanie terenu czy to, jak często i jak silny wiatr wieje w danym miejscu, zanim wybierze się odpowiedni model. Jeszcze ważniejsze od samej jej gramatury jest jednak odpowiednie mocowanie agrotkaniny. Oferujemy szeroki wybór stworzonych w tym celu produktów, którymi są kołki i szpilki. To one w głównej mierze odpowiadają za zabezpieczenie materiału przed zerwaniem przez wiatr lub zsunięciem się ze zbocza. Dobrej klasy produkty posiadają specjalne ząbki, dzięki którym niemal niemożliwe jest podwianie agrotkaniny. Egzemplarze wykonane z tworzyw sztucznych o wysokiej wytrzymałości pozwalają być spokojnym o ewentualne zagrożenia – nie łamią się ani nie kruszą w żadnych warunkach, spełniając wzorowo swoje funkcje przez długi czas. Przystępując do mocowania tkanin należy zwrócić uwagę na stan podłoża – duże, ostre kamienie, śmieci czy inne tego typu elementy, które niekiedy znajdują się przypadkowo w ogrodzie, warto usunąć. W innym przypadku mogłyby one od razu uszkodzić materiał i dodać niepotrzebnej pracy.


Agrotkanina pełni dwie zasadnicze funkcje. Pierwszą z nich – najważniejszą – jest ochrona przed chwastami. Blokując ich wzrost, pomaga ona wyhodować piękne kwiaty lub pyszne owoce i warzywa. Oprócz tego, pokrywając glebę zapewnia ona idealne warunki pod względem wilgotności, a o znaczeniu tego faktu nie trzeba chyba nikomu przypominać. Agrotkanina wpływa pozytywnie także na temperaturę gleby – pokrywając ją sprzyja jej szybszemu nagrzewaniu. Po zachodzie słońca chroni natomiast przed wyziębieniem, zatrzymując ciepło, które jest bardzo potrzebne roślinom do prawidłowego wzrostu. Nie ma przy tym obaw o wpływ działania promieni słonecznych na strukturę dobrej jakości tkaniny, bowiem w większości jej rodzajów zastosowane są specjalne stabilizatory UV – dzięki nim produkt zachowuje dłużej swoje właściwości.


Oferowane przez nasz sklep agrotkaniny wykonane są z tworzyw sztucznych, takich m.in. jak polipropylen. Staranna selekcja materiałów i precyzyjne wykończenie w zakładzie produkcyjnym sprawiają, że prezentowane artykuły mogą posłużyć przez długi czas, nieprzerwanie spełniając swoje funkcje. Ich zaletą jest fakt, że są one obojętne dla składu chemicznego gleby – nie hamują wnikania w nią nawozów, nie pobierają składników odżywczych itp., natomiast bardzo dobrze przepuszczają wodę. Dlatego też nawet odżywki w granulatach można rozrzucić po agrotkaninie, na powierzchni której pod wpływem wody ulegną one rozpuszczeniu i przedostaną się swobodnie do gleby.

pixel