Kategorie

Nawozy do roślin domowych

( ilość produktów: 42 )

Nawozy do roślin domowych stanowią dla nich potrzebny zastrzyk składników odżywczych. Wiele osób hodując je zapomina jak ważna to czynność. Podlewanie już dawno przestało być wystarczające. Aby cieszyć się pięknymi roślinami wieloletnimi trzeba o nie odpowiednio dbać, stosujące dedykowane do nich nawozy. Szeroką gamę produktów czołowych polskich producentów znajdą Państwo w sklepie euroogrod.com.pl.


Wydawać by się mogło, że kaktusy to rośliny niewymagające. Wiele osób hoduje je choćby dlatego, że poprawiając mikroklimat w domu. Niemniej jednak oprócz podlewania kaktusów, aby rzeczywiście były mało absorbujące uwagę, warto stosować dedykowane do nich nawozy producenta Substral czy też Biopon, o podwyższonej dawce potasu, stymulującej ich wzrost. Nawozy do kaktusów przeznaczone są również dla innych sukulentów, między innymi aloesu, hodowanego z powodu właściwości kojących dla skóry. Osoby, które chcą, aby powietrze w ich domu było czystsze, a zwłaszcza palacze, powinni zaopatrzyć się w nawozy mineralne do roślin zielonych. Dzięki temu bluszcz czy fikus może jeszcze lepiej pochłaniać dym tytoniowy, bez szkody dla pięknych liści.


Na przeciwległym biegunie w stosunku do sukulentów, znajdują się storczyki, które wymagają dobrego i częstego nawodnienia. W związku z tym wielu producentów opracowało dla nich nawozy do rozpylania, dzięki którym zarówno liście, jak i korzenie otrzymują potrzebną dawkę nawilżenia, a także mikro i makroelementów. Dodatkowo sprawiają, że na ich aksamitnych liściach nie pojawia się kurz. Dla wielbicieli tych roślin swoją ofertę przygotowali m.in. producenci tacy jak Compo, a także Zielony Dom.


Bardzo popularna stała się uprawa w domu ziół, a także lawendy. Wiele osób narzeka jednak na to, że zioła szybko marnieją mimo regularnego podlewania. Tymczasem, przy zakładaniu uprawy, zapominają jak ważny jest proces nawożenia, aby otrzymać wysokiej jakości zioła, bujnie rozrastające się w doniczce. Warto do tego celu użyć nawozów producenta Pokon, które sprawiają że zioła nie tylko dobrze rosną, ale również lepiej smakują, dzięki dostarczeniu potrzebnych im do rozwoju składników odżywczych.


Pałeczki nawozowe i kulki nawozowe to rozwiązanie dla osób, które chcą mieć piękne rośliny, jednak często zapominają o regularnym nawożeniu. Składniki odżywcze w specjalnej otoczce są stopniowo uwalniane, dzięki czemu roślina przez cały sezon wegetacyjny otrzymuje potrzebną dawkę substancji odżywczych. To również gwarancja, że gdy pojedzie się na urlop rośliny nie zmarnieją, nawet jeśli zapomni się powierzyć komuś zadania ich podlewania. Producent Kronen posiada szeroką ofertę takich nawozów, również dla roślin domowych, zarówno kwitnących, jak i zielonych.


Na uwagę zasługuje także oferta nawozów humusowych producentów Ekodarpol i Agrecol. Wykorzystanie dżdżownicy kalifornijskiej do uszlachetnienia materiału organicznego sprawia, że nawozy zyskują bogatą mikroflorę bakteryjną, a do tego powodują wzrost ilości próchnicy w glebie. Nawozy humusowe w formie płynnej szybko docierają do systemu korzeniowego, spulchniają ziemię, powodując lepszą przepuszczalność powietrza i stymulację wzrostu rośliny, a także wpływając na pogłębienie koloru liści w przypadku roślin zielonych, a także głębi barw kwiatów, np. storczyków. Ponadto kwasy humusowe korzystnie wpływają na zwiększenie możliwości magazynowania wody przez rośliny. W związku z tym będą idealnym wyborem dla osób, które wyjeżdżają na pewien czas, a także tych, którym zdarza się zapominać o regularnym podlewaniu. Jak wiadomo dla roślin do życia najbardziej potrzebny jest azot, a kwasy humusowe znacząco zwiększają jego absorpcję. Zapobiegają również chorobom roślin hodowanych w domach, na balkonach czy na tarasach, a także ich degradacji przez szkodniki, np. gąsienice pasożytujące na pelargoniach. Nawozy humusowe występują zarówno w formie płynnej, jak i żelowej.


Wybierając nawozy do roślin domowych z oferty euroogrod.com.pl mają Państwo pewność, że są one skomponowane z najlepszej jakości składników organicznych, zarówno pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Przywraca to warunki, jakie miałyby rośliny w niezdegradowanej naturze.

 

pixel