Kategorie

Pompy do szamba i ścieków

( ilość produktów: 247 )

Pompy zatapialne do szamba i ścieków to specjalny rodzaj pomp, których konstrukcja i funkcje pozwalają na skuteczne przepompowywanie surowych ścieków z szamba i gnojowicy. Ponadto pompy do ścieków doskonale radzą sobie z mniej toksyczną cieczą, jak brudna woda z zalanego pomieszczenia. Wśród pomp zatapialnych do ścieków możemy znaleźć modele wyposażone w rozdrabniacz lub bez niego. Wybór pompy zależy wtedy od tego, w jakich warunkach i do jakich celów będziemy ją wykorzystywać. Rozdrabniacz tnie przepływające przez pompę ciała obce na mniejsze elementy, dzięki czemu urządzenie nie zatyka się. W opisie każdej z pomp podajemy, jaka jest największa możliwa średnica zanieczyszczeń, przy której praca nie zostanie przerwana. Ta wartość może wynosić od 3 do 80 mm, a więc warto dokładnie przeanalizować parametry produktów przed podjęciem decyzji o zakupie któregoś z nich. Całkiem inną charakterystykę musi posiadać urządzenie, za pomocą którego chcemy dokładnie odpompować szambo od takiego, które ma nam posłużyć jedynie do wypompowania wody z basenu, gdzie zanieczyszczenia są znikome.

 

Rozpiętość mocy jest w dostępnych modelach bardzo szeroka, właśnie ze względu na ich różne przeznaczenie. Może ona wynosić od zaledwie 180 W do aż 7500 W. Inna będzie także wydajność, mierzona poprzez przepływ wody w litrach na minutę. Są modele, gdzie wartość tego parametru wynosi od 100 do 200 litrów, podczas gdy w niektórych urządzeniach jest to nawet ponad 3500 litrów. Duże znaczenie ma także maksymalna wysokość podnoszenia, zwłaszcza jeżeli chcemy odpompowywać ścieki i szambo znajdujące się w głębokich dołach i zbiornikach. W tym przypadku mamy do czynienia zarówno z produktami podnoszącymi na wysokość kilku metrów, jak i nawet ponad pięćdziesięciu metrów oraz wieloma modelami o wartościach mieszczących się pomiędzy tymi liczbami. Co oczywiste, większa wydajność i sprawność pompy do szamba i ścieków przekłada się w dość prosty sposób na cenę, jaką przyjdzie nam zapłacić za zakup danego modelu.

 

W sklepie EUROOGROD.COM.PL oferujemy bogaty asortyment pomp zatapialnych (zanurzeniowych) do ścieków i szamba, w tym profesjonalne przepompownie ścieków Nocchi. Posiadamy modele wykonane z bardzo solidnych materiałów, jak stal nierdzewna czy żeliwo, odpornych na pracę w otoczeniu licznych mocno toksycznych substancji. Modele posiadają dodatkowo wyłącznik pływakowy sterujący pracą pompy i chroniący ją przed suchobiegiem. Zakup porządnej pompy do szamba wiąże się z kosztami, ale warto zainwestować w sprzęt najwyższej jakości. Dlatego też w sklepie EUROOGROD.COM.PL znajdziecie tylko oryginalne i markowe pompy polskich i zagranicznych producentów – Omnigena, Nocchi i wielu innych.

 

Wspomniany wcześniej czujnik pływakowy działa na prostej zasadzie, co stanowi dowód, że nieskomplikowane rozwiązania często są jednocześnie najbardziej skuteczne. W przypadku podniesienia się poziomu cieczy uruchamia on pracę pompy, natomiast jeżeli poziom spadnie poniżej zakładanej wartości, pompa automatycznie się wyłącza. To bardzo wygodny i skuteczny patent, pozwalający zautomatyzować pracę urządzenia. Jeżeli produkt jest dodatkowo wyposażony w zabezpieczenie przed „suchobiegiem”, to ryzyko jakiejkolwiek awarii mamy ograniczone praktycznie do zera. W przypadku gdyby jednak jakimś sposobem do niej doszło, udzielamy gwarancji na okres dwóch lat dla nabywców prywatnych lub na jeden rok w przypadku, gdy kupującym jest firma (zakup na fakturę VAT).

pixel