Kategorie

Agrowłókniny

( ilość produktów: 16 )

Oferujemy różne rodzaje wysokiej jakości agrowłókniny, przydatnej do chronienia roślin przed licznymi zagrożeniami. W asortymencie EUROOGROD.COM.PL znajdują się produkty o rozmaitych gramaturach, długościach, szerokościach i kolorach. Sprawdzą się one doskonale zarówno w niewielkich przydomowych ogródkach, jak i na gospodarstwach rolnych lub w sadach bądź szkółkach.


Pod względem wymiarów wybór jest bardzo duży. Szerokość poszczególnych produktów może wynosić 1,1, 1,6, a nawet 3,2 m. Dostępne długości to: 5, 10, 50, 100 lub 200 m. Dzięki temu każdy może nabyć dokładnie tyle agrowłókniny, ile jest mu aktualnie potrzebne, choć zawsze warto mieć jakiś zapas, gdyby materiał przypadkowo uległ uszkodzeniu podczas zakładania.


W ofercie sklepu znajdują się egzemplarze o różnej gramaturze. Najmniejsza wynosi 17 g/m2, a największa – 50 g/m2. Cieńsze, lżejsze modele są tańsze od grubszych i – w przeciwieństwie do folii – doskonale przepuszczają powietrze oraz wodę. Grubsze tworzą natomiast solidną otulinę, zapewniającą roślinom wyższą temperaturę niż na zewnątrz. W związku z właściwościami poszczególnych jej rodzajów, agrowłóknina o gramaturze do 19 g/m2 stosowana jest najczęściej wiosną, a rzadziej zimą, natomiast grubsze wersje używane są głównie w najchłodniejszych miesiącach. Wszystkie modele dostępne w sklepie dają ochronę przed szkodnikami, silnym wiatrem, przymrozkami czy opadami atmosferycznymi. Stosując agrowłókninę zapewniamy roślinom specyficzny mikroklimat, stwarzający znacznie większe szanse na wzrost. Dobrze sprawdza się ona m.in. przy uprawianiu pomidorów, truskawek, sałaty, ogórków, papryki czy malin.


W naszym sklepie znajduje się także agrowłóknina chroniąca przed chwastami. Ściółkuje się nią glebę, dzięki czemu przyspieszony zostaje wzrost roślin, a ich system korzeniowy się umacnia. Warto zwrócić uwagę, że zastosowanie opisywanych produktów jednocześnie pozwala swobodnie przenikać powietrzu, wodzie czy niektórym nawozom, natomiast blokuje dostęp do roślin szkodliwym czynnikom. Dzięki temu można cieszyć się lepszymi, bardziej dorodnymi plonami, które pojawią się nawet do kilkunastu dni szybciej niż w sytuacji, gdyby nie otrzymały takiej ochrony.


Przeglądając produkty proponowane przez EUROOGROD.COM.PL można odnaleźć także mnóstwo różnych szpilek i kołków, dzięki którym agrowłóknina będzie solidnie trzymać się przy gruncie. Za sprawą specjalnych ząbków pozostaną one na swoim miejscu, czyniąc całą konstrukcję bardziej mocną, zwartą i stabilną. Większość modeli sprzedawanych w naszym sklepie kołków jest objętych dwuletnią gwarancją. Nie kruszą się one mimo zmieniających się warunków atmosferycznych dokoła. By stworzona dla roślin ochrona była w pełni skuteczna, warto zwrócić uwagę także na stan podłoża przed położeniem agrowłókniny. Należy usunąć z niego ewentualne ostre przedmioty, np. kamienie, które mogłyby naruszyć strukturę materiału, obniżając jego skuteczność.


Proponowane w naszym sklepie produkty są wykonywane z tworzyw sztucznych, które nie wpływają w żaden negatywny sposób na kondycję gleby. Do ich wytworzenia użyto starannie wyselekcjonowanych materiałów, co sprawia, że agrowłóknina pozostaje trwała przez długi czas, spełniając doskonale swoje funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i wybrania odpowiednich rodzajów do najlepszego zabezpieczenia posiadanych roślin. Odnajdą Państwo tutaj m.in. agrowłókniny okrywowe, antychwastowe i ściółkujące.

pixel