Kategorie

Siatki na krety

( ilość produktów: 5 )

W ofercie sklepu EUROOGROD.COM.PL znajdują się różnego rodzaju siatki na krety, zapewniające ochronę przed tymi zwierzętami. Są one zalecane do zastosowania już podczas zakładania ogrodu, w którym to od samego początku pozwolą cieszyć się pięknym trawnikiem, nie naruszonym przez małych szkodników.


Prezentowane siatki na krety dostępne są w różnych szerokościach, wśród których najpopularniejsze to 1 i 2 m. Można je nabyć w rolkach o długości od 50 do 200 metrów. Wszystkie one wykonane zostały z polipropylenu. Jest to trwałe tworzywo, mogące z powodzeniem spełniać swoje funkcje nawet przez kilkadziesiąt lat. Niezależnie od zmieniających się pór roku, opadów, stanu gleby czy rosnących w niej roślin. Nie wpływa ono także w żaden sposób na zawartość składników odżywczych w ziemi ani nie uwalnia z siebie żadnych substancji.


Podczas zakładania ogrodu siatki na krety najlepiej umieścić na głębokości około 10 centymetrów pod poziomem trawnika. W przypadku rabatek kwiatowych będzie to 30 cm. Gęstość oczek w prezentowanych produktach sprawia, że kret nie może się przez nie przebić, dlatego po niepowodzeniu odchodzi w inne, bardziej dla siebie sprzyjające miejsce. Jest to metoda nieinwazyjna, w przeciwieństwie do wrzucania trucizny do kretowisk, zakładania pułapek czy fizycznej likwidacji zwierzęcia. Stosując siatki na krety można mieć w pełni czyste sumienie oraz zaoszczędzić mnóstwo czasu, który jest potrzebny do wykonania wymienionych wyżej działań. Co więcej, ewentualne szkodliwe substancje, za pomocą których niektórzy do dziś jeszcze usiłują walczyć z kretami, mogą być niebezpieczne dla zdrowia człowieka oraz niekorzystnie wpływać na kondycję gleby.


Ważną kwestią podczas montażu siatki na krety jest dobranie odpowiednich szpilek bądź kołków. Proponujemy produkty, które posiadają na tyle szerokie łby, że idealnie trzymają siatkę w każdym miejscu. Uczynią one całą konstrukcję solidniejszą, przedłużając jej trwałość. Oferowane szpilki posiadają specjalne ząbki, utrzymujące je w miejscu na długo. Są one odporne na wilgoć, niekorzystny poziom pH gleby i szereg innych czynników, włącznie z ujemnymi temperaturami, nawet jeśli te występują długotrwale.


Oferowane siatki na krety są lekkie, dlatego sam proces ich rozkładania jest bardzo prosty i nie trzeba poświęcać na niego wiele czasu. Gotowy pas z rolki można dowolnie przycinać, jeżeli wymaga tego ukształtowanie powierzchni działki. Warto być przy tym dokładnym, by zabezpieczyć się przed małymi gośćmi na swojej posesji w miejscu, gdzie akurat zapomniało się dołożyć brakujący kawałek siatki na krety. Przycięte fragmenty można dodatkowo umocnić, stosując więcej kołków w miejscach, gdzie łączą się one z większymi płatami siatki.


Produkty tego typu idealnie sprawdzają się nie tylko w przydomowych ogrodach. Będą one przydatne również na boiskach piłkarskich, w parkach czy na terenach zielonych otaczających siedziby firm, urzędy itp. Doskonale gładka murawa jest w takich miejscach potrzebna zarówno ze względów estetycznych, jak i praktycznych. Wybierając wysokiej klasy siatki na krety można raz na zawsze zabezpieczyć ją przed pojawianiem się nieestetycznych kopców, tworzonych przez te zwierzęta. Jest to szybki, prosty i skuteczny sposób.

pixel