Kategorie

Dlaczego warto kupić reduktor ciśnienia?

2018-04-04
Reduktor ciśnienia – dlaczego warto go kupic

Dzięki wyposażeniu instalacji wodnej w reduktor ciśnienia możliwe jest wygenerowanie znacznych oszczędności, poprawienie charakterystyki pracy pompy oraz zwiększenie jej żywotności. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w reduktor ciśnienia.

Czym jest reduktor ciśnienia i jakie ma zadanie?

Reduktor ciśnienia w sposób automatyczny mierzy oraz koryguje ustawiane nastawy ciśnienia i przepływu wody. Ciśnienie cieczy steruje dociskiem membrany będącej elementem roboczym reduktora ciśnienia. Jeśli ciśnienie jest większe, wówczas membrana dociskana jest mocniej, zwiększając szczelność przepływu. Przy zmniejszeniu przepływu wody ciśnienie maleje, a membrana zostaje poluzowana, umożliwiając otwarcie zaworu.

Zadaniem reduktora ciśnienia jest utrzymywanie ciśnienia wody w instalacji wodnej na niezmiennym poziomie, co wpływa na wiele aspektów funkcjonowania pompy wodnej. Reduktor montowany jest między instalacją domową a zbiornikiem hydroforowym. Jeśli filtr wody nie jest zamontowany w zestawie hydroforowym, reduktor należy zamontować wraz z filtrem.

Reduktor wody jest nieobowiązkowym wyposażeniem instalacji wodnych. Warto zastosować go, gdy ciśnienie spoczynkowe w instalacji przekracza 5 barów, a ciśnienie robocze jest wyższe od dopuszczalnego. Reduktor ciśnienia należy stosować również, gdy ciśnienie przed zaworem bezpieczeństwa przekracza 80 proc. ciśnienia dopuszczalnego. Poza tym reduktor ciśnienia można stosować również w sytuacji, gdy zależy nam na zwiększeniu energooszczędności oraz żywotności zespołu pompowego.

Zalety reduktora ciśnienia

Istnieje wiele zalet, które przemawiają za zainwestowaniem w reduktor ciśnienia. Obniżenie ciśnienia w instalacji o połowę (z 4 do 2 barów) umożliwia zmniejszenie zużycia wody w domowej instalacji aż o 25 proc. Co więcej, reduktor ciśnienia sprawia, że pompa będzie załączała się rzadziej, przez co znacząco zmaleje zużycie jej elementów roboczych oraz zmniejszy się zużycie energii elektrycznej.

Zmniejszenie ciśnienia w instalacji poprzez zastosowanie reduktora ciśnienia wpływa również na komfort eksploatacji pompy i instalacji domowej, ponieważ redukowany zostaje szum przepływającej przez instalację wody.

Sprawdź oferowane przez nas reduktory ciśnienia, a w przypadku pytań skontaktuj się z naszymi pracownikami.
pixel