Kategorie

RAIN BIRD

( ilość produktów: 61 )

Rain Bird to amerykański lider w dziedzinie ogrodowych systemów nawadniających. Producent od wielu lat dąży do zautomatyzowania procesu nawadniania ogrodu przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia wody. W portfolio jego produktów znajdują się kompletne rozwiązania do nawadniania oraz akcesoria i części. Wszystkie produkty są tworzone z niezwykłą starannością i dbałością o każdy detal, z myślą o długoletniej, bezobsługowej i bezproblemowej pracy. Od początku producent koncentruje się przede wszystkim na bezkompromisowej jakości swoich produktów, która jest potwierdzona wieloma niezależnymi testami i opiniami tysięcy zadowolonych klientów na całym świecie.

 

Wśród produktów Rain Bird znajduje się szeroki wachlarz zraszaczy, węży, linii kroplujących i sterowników nawadniania, a także akcesoriów, w tym złączek i innych produktów niezbędnych to stworzenia kompletnego i profesjonalnego systemu nawadniania do każdego ogrodu, który sprawdzi się niezależnie od warunków. Rain Bird to doskonały wybór na długie lata!

 

Produkty tej marki pozwolą dostarczyć wodę w każde miejsce ogrodu, w którym jest ona aktualnie potrzebna. Przy odpowiedniej konfiguracji można w ten sposób zadbać o każdy rodzaj roślin, uwzględniając ich zapotrzebowanie, poziom nasłonecznienia w danym miejscu i wiele innych rzeczy. Oferta firmy obejmuje m.in. zraszacze i wymienne dysze do nich. Te produkty prezentują z kolei zróżnicowane parametry, m.in. średnicę i promień zraszania. Sam montaż produktów najczęściej jest intuicyjny i polega np. na wkręceniu dyszy do zraszacza, a więc ograniczono konieczność używania w tym celu specjalistycznych narzędzi do minimum.

 

Oferta Rain Bird obejmuje bardzo przydatne filtry, które hamują przenikanie zanieczyszczeń oraz osadów do instalacji. Ich obecność pomaga w zdecydowany sposób wydłużyć żywotność każdego z urządzeń, a także zapewnić im efektywną pracę bez strat ciśnienia. Taki filtr wystarczy od czasu do czasu wyjąć i wypłukać pod bieżącą wodą, usuwając wszelkie zanieczyszczenia.

 

W proponowanych zraszaczach wykorzystano szereg technologii, które jeszcze do niedawna nie były powszechnie używane. Jedną z nich jest opcja wynurzania się zraszacza na czas pracy oraz chowania się po jej zakończeniu. Inna przydatna funkcjonalność to RainCurtain. Dzięki niej opad jest rozprowadzany równomiernie – nie ma ryzyka, że w którymś miejscu wody będzie za dużo, a zaraz obok w ogóle jej zabraknie. Oprócz wspomnianych wcześniej filtrów, w produktach zastosowano także uszczelki i pierścienie o-ring, które dodatkowo chronią przed wnikaniem zabrudzeń do urządzeń.

 

Producenci nie próżnowali także przy tworzeniu systemów sterujących – w instalacjach nawadniających można zastosować m.in. czujniki opadów, które wyłączają nawadnianie w momencie, gdy pojawi się deszcz i przekroczy zakładany poziom. Dzięki nim można odnotować wyraźnie zauważalne oszczędności w domowym budżecie. Na co dzień warto natomiast przetestować możliwość programowania całych harmonogramów nawadniania – w rozbiciu na dni tygodnia, konkretne godziny, poszczególne sekcje w ogrodzie, aktualną pogodę czy dostępny budżet. Dostępność tak wielu opcji bardzo doceniają osoby aktywne, którym brak czasu na codzienne podlewanie, a które chcą mimo to cieszyć się pięknym ogrodem i spędzać w nim rzadkie chwile relaksu. To także ratunek dla tych, którzy wybierają się na dłuższy urlop, a nie mają komu zlecić ręcznego podlewania roślin podczas swojej nieobecności.

pixel