Kategorie

Donice włoskie z terakoty

( ilość produktów: 314 )

Terakota to znany od tysięcy lat materiał budowlany otrzymywany z oczyszczonej i wypalonej gliny (z języka włoskiego terra cotta znaczy „wypalona ziemia”). Terakota już w starożytności była wykorzystywana do wyrobu naczyń i ozdób. Nie bez powodu donice terakotowe kojarzą się przede wszystkim z rzymskimi domami, gdzie centralnym pomieszczeniem było niezadaszone atrium, często ozdobione fontanną i licznymi donicami z terakoty, wypełnionymi pięknymi śródziemnomorskimi roślinami.

 

Asortyment EUROOGROD.COM.PL obejmuje ogromny wybór włoskich donic z terakoty. Sprzedawane w naszym sklepie donice to ręcznie wypalane i formowane wyroby sprowadzane wprost od włoskich rzemieślników. Donice i skrzynki na kwiaty wykonane są z autentycznego budulca najwyższej jakości według tradycyjnych metod. Oferujemy Wam aż kilkaset modeli donic włoskich o przeróżnych rozmiarach, kształtach i fakturach. Posiadamy donice o prostym, klasycznym wzornictwie, jak i naczynia o bogatych zdobieniach i misternych liniach. Wszystkie wyroby produkowane są przez zakład Fatap z Toskanii. Dzięki pięknym donicom każdy nasz Klient może stworzyć w swoim ogrodzie włoski klimat. Dodatkowo w tym dziale oferujemy kilkadziesiąt modeli donic z impregnowanego drewna produkcji Garten Art.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel